Wylacznik przeciwpozarowy legrand

Bezpłomieniowy odpowietrznik jest wyposażeniem, które zapobiega przedostaniu się płomienia do wnętrza pomieszczenia. Tym tymże strefa wybuchu zostaje zablokowana przez zawór odcinający.

Bezpłomieniowe odpowietrzanie jest drogą ochrony aparatów procesowych przed szkodliwymi skutkami wybuchu. W ramach bezpłomieniowego odpowietrzania następuje obniżenie ciśnienia wybuchu w dziedziny aparatów aż do pewnego poziomu. Jeżeli ciśnienie osiągnie zadaną wartość to wynika otwarcie paneli odciążających lub klap przeciwwybuchowych. Wraz spośród ich założeniem do otoczenia dostarczane jest nadmierne ciśnienie, płomień i produkt niespalony i spalony. Metoda bezpłomieniowego odpowietrzania zasadniczo potrafi stanowić traktowana w osobnych pomieszczeniach, dzięki temu, że produkty pożaru nie przedostaną się poza chroniony aparat. Cechuje się kilka nowych rodzajów urządzeń, które mogą stanowić wprowadzane w rozmiarze bezpłomieniowego odpowietrzania. Istnieją zatem w szczególności trójwarstwowe płytka bezpieczeństwa oraz jednowarstwowy panel odciążający. Trójwarstwowa płytka bezpieczeństwa uważa zbyt zadanie chronić przed nadmiernym wzrostem ciśnienia lub próżni poprzez odciążenie wybuchu. Zadaniem jednowarstwowego panelu odciążającego jest ochrona aparatów przed skutkami wybuchu, która staje w relacji odciążenia wybuchu. Znajduje on wdrożenie w cyklonach, filtrach, silosach itp. Danie potrafi stanowić z powodzeniem zastosowane również w takich insolacjach, w jakich jest niskie ciśnienie robocze. Jednowarstwowy panel odciążający znajduje zastosowanie w obrębie przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. Może żyć wykorzystany w sferze sanitarnej a w ciągu sterylizacji. Danie może istnieć czyszczone metodą SIP/CIP