Szara strefa paliwowa

Rozmiar szarej strefy w Polsce stanowi znaczny problem. Nasz kraj zmaga się z nim praktycznie od zawsze, z nowymi skutkami. Jakkolwiek dość dobrze wychodzimy na tym tłu w zderzeniu z pozostałymi państwami byłego bloku wschodniego, ale do tradycyjnej Europy cały okres stanowi wyjątkowo dobrze.

Uważam, że szarej powierzchni nie zlikwidują działania represyjne, jak kary za brak posiadania kasy fiskalnej posnet revo. Jedynym systemem jest edukowanie społeczeństwa, a wtedy konsekwentne uświadamianie, że uczestniczymy w ramach grupy i że to, co jest dla grupy dobre i nam tymże przynosi korzyści. Co wysoce trzeba odzyskać zaufanie ludzi do państwa - dużo przedstawia się, często w zbuntowanych przeciwko systemowi środowiskach, że państwo nas okrada. Głoszący tę tezę przedsiębiorcy zwracają się nie dostrzegać dużych inwestycji infrastrukturalnych, wskutek których dowcipy o własnych drogach zupełnie podziały na mocy. Podobnie politycy prezentujące takie zachowanie. Nieodpowiedzialne głoszenie populistycznych haseł znajduje się niestety z wielkim odzewem, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy zauroczeni ich wymienianiem nie zastanawiają się ponad tym, co właściwie właściwie się za nimi przechowuje. Praktyka uczy, że nieuczciwi wobec państwa przedsiębiorcy zawsze znajdą metoda na to, żeby obejść system. Są tu zresztą wsparcie wielkiej grupie swoich klientów, którzy mimo kampanii społecznych, biorących na końca bycie nawyków zbierania paragonów, wciąż podatki traktują jako bandycki haracz, i tenże paragon jako niepotrzebny śmieć. Co spośród obecnego, że rząd zaordynuje wysokie kary za brak posiadania kasy fiskalnej, skoro wykonywanie tych kar będzie nieco skuteczne? Mimo wszystko sprawa nie jest dość aż tak zła, kiedy ważna aby na podstawie powyższych konstatacji sądzić. Zaufanie Polaków do małżeństwa także do siebie nawzajem rośnie - proces ten zachodzi długo i nieregularnie, jednak mając pod opiekę ostatnie dwadzieścia sześć lat, tendencja jest znana. Myślę, że wraz z wzrostem gospodarczym i psychicznym kraju coraz mniej gości będzie dawało się rządzą krótkoterminowych zysków, i coraz bardzo - elementarną uczciwością. Nawet jeżeli dają się tąpnięcia, jak ta zmiana władzy, nie zmienia to faktu, że stanowimy mądry, choć ciężko doświadczony naród również nie zniszczymy tego, co zrobili po roku 1989. I że Nasza dalej będzie prawie Europy niż Rosji.