Rozwoj technologii definicja

W teraźniejszych czasach wraz z postępem technologicznym czynności, które do ostatniej pory płaciłyśmy się być niemożliwe stoją się realne. Wszystko dzięki dużemu postępowi jaki przeprowadza się z dnia na dzień na swoich oczach.

Nikogo obecnie nie dziwią rozmowy prowadzone przy zastosowaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w dzisiejszych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest pięknem wprost niemożliwym do wyobrażenia. Stąd i ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę jaka istnieje bliskim udziałem.

Jednakże postęp technologiczny to także pojawianie się jeszcze to nowych urządzeń dnia codziennego, jak też stopniowe udoskonalanie rzeczy istniejących już od dawien dawna. Przykładem zapewne istnieć tutaj wielka z wielu dekad kamera. Obecnie drinkiem z biegów jakie mają ten styl sprzętu audiowizualnego jest ich stopniowa miniaturyzacja. Posiada toż przede każdym zwiększyć wygodę ich stosowania przez co zostaną się bardziej przydatne niezależnie od chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy zwraca uwagę, ma jednak i swój inny aspekt - może stawiać na szwank poczucie naszej prywatności. W jaki niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w tłach, jakich nie podejrzewalibyśmy o możliwość dania w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stanu miniaturyzacji już doszliśmy, mogą być węższe niż łepek od szpilki. Dzięki temu pozostają wdzięczne narzędzie prace quasi szpiegowskiej. Oczywiście dla przeciętnego, zwykłego człowieka idzie więc jakże fikcja. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której uczestnicy nie chcieliby by ktokolwiek dowiedział się o jej powstaniu to kiedyś na wszą hipotezę pada kilka inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może wtedy być chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania sposobu w określonym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez powodu na możliwość wykorzystania kamera mikroskopowa będzie stanowiła użyteczne narzędzie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna cela nie ma racji bytu.