Narzady plciowe w 20 tygodniu ciazy

Biocenoza pochwy jest pytaniem diagnostycznym, które pozwoli ocenić stopień czystości pochwy, jej biologię, florę oraz rozmaz. Biocenoza to drobnoustroje, które zajmują nabłonek pochwy kobiecej, które docierają na dobre funkcjonowanie narządów rodnych kobiety. Najważniejsze jest zachowanie odpowiedniej biocenozy, a wpływ na nią pamiętają zabiegi chirurgiczne, nieprzestrzeganie higieny, stężenia hormonów, niekontrolowane stosowanie antybiotyków oraz nawyki seksualne.

Biocenoza pochwy liczy na uzyskaniu wymazu z dziurki w kierunku przebadania wydzieliny. Dzięki temuż ważna stwierdzić, jakie typy drobnoustrojów trwają w relacjach rodnych oraz czy nie zagnieździły się przypadkiem jakieś patogeny czy stany zapalne. Biocenoza potrafi istnieć realizowana bez skierowania lekarskiego. Kobieta powinna dokonać tego modelu badanie szczególnie wtedy, kiedy pojawią się u niej objawy stanów zapalnych, którym prowadzi świąd pochwy i sromu, upławy oraz zapalenie dróg moczowych. W taki procedura ważna z powodzeniem kontrolować przebieg stanu zapalnego pochwy. Na kilka godzin przed pytaniem nie wolno stosować żadnych leków dopochwowo ani też przyjmować antybiotyków w żadnej postaci. Powinno się także zaprzestać kontaktów seksualnych na dwie doby przed planowanym badaniem. Comiesięczne krwawienia z dróg rodnych, i są powodem, dla którego nie można podejść do biocenozy. Jeżeli chodzi o samo badanie, to biocenoza pochwy jest przenoszona przez ginekologa na fotelu ginekologicznym. Za pomocą cienkiego drucika lub wacika wykorzystuje się wymaz z pochwy, sromu lub dróg moczowych. Badanie jest bezbolesne, jednakże w kształtach zapalnych można używać pewien dyskomfort. Na szczęście nie idzie to długo bo zaledwie kilka chwili. Drucik z wydzieliną pochwy jest pytany dokładnie pod mikroskopem w punkcie wykrycia ewentualnych drobnoustrojów patologicznych. Nie istnieje zatem inwazyjne badanie, to można po nim się ubrać i wrócić do własnych naturalnych obowiązków. Prawidłowy wynik, którego wszystka osoba oczekuje, powinien wykazać obecność pałeczek kwasotwórczych. Jeśli pojawią się pojedyncze bakterie oraz białe krwinki to mówimy teraz o nowym etapie. Z serii w trzecim stopniu trafia do małego rozwoju flory bakteryjnej oraz olbrzymiej wartości patologicznych drobnoustrojów. W fazie czwartej pojawiają się natomiast grzyby czy rzęsistek pochwowy.