Gaszenie pozarow metali

Podczas prób gaszenia pożarów wielu ludzi odruchowo sięga po wodę. Stanowi zatem najłatwiejszy również znacznie atrakcyjny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią zamierzają. Wybór środka gaśniczego zależy od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze sprawdzają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych i wszelkiego co mówi z wodą. Z zmianie proszki gaśnicze mają najwszechstronniejsze zastosowanie. W zależności z posiadanego składu potrafią stanowić stosowane do gaszenia niemal wszystkich palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najtańszy jest dwutlenek węgla, pomocne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki oraz takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale robi proste zlecenie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

https://hu.knee-active-plus.eu/Knee Active Plus - Hatékony térnyerési megoldás

Steam fire extinguishing czyli para jako sposób gaśniczy Podobne pracowanie jak woda ma para jako sposób gaśniczy (steam fire extinguishing). Potrafi istnieć używana w wypadkach płonięcia tych jednych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą oraz wodą liczy na ostatnim, że wodę można grać w pewnym miejscu, a parę zdecydowanie w zamkniętych mieszkaniach o kubaturze nie silniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W trudniejszych mieszkaniach działanie pary pokazuje się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów wskazana stanowi nie tylko znajomość środków gaśniczych uprawnionych do drugich substancji, lecz także prawdy ich stosowania i oferowania w rejon pożaru.