Bank nasienia cena

Bank nasienia (spermy) to miejsca, w których zachowuje się nasienie dawców. Muszą oni spełnić dokładnie określone kryteria. Przede wszystkim w ich spermie powinna znaleźć się wystarczająca ilość plemników (minimalnie 40 milionów na 1 mm) o odpowiednio dużej ruchliwości. Dawca pragnie stanowić w prawdziwej formie fizycznej, być w wieku do 35 lat i nie posiadać obciążenia żadnymi chorobami genetycznymi.

Dodatkowo ocenie podlega jego wzrost, budowa ciała kolor oczu i włosów oraz, co ciekawe, wykształcenie (minimum średnie). Wg prawa UE sperma dostarczana jest nieodpłatnie. Wybierana jest jedynie nagroda za poniesione koszty np. dojazd (max. 700 zł). Pierwszym okresem kwalifikacyjnym dawcy jest szczegółowy wywiad, podczas którego dawanych stanowi mu szereg pytań odnośnie jego mieszkania seksualnego, przebytych wad i form rodzinnej. Później sprawdza się jego klęsk w końca sprawdzenia, czy nie jest nosicielem chorób zakaźnych (np. HIV), pobiera nasienie i wymaz z cewki moczowej. Jeśli każde warunki zostaną przeprowadzone oddane nasienie trafia do banku spermy na moment pół roku. Tylko po upływie obecnego momentu zakłada się nowe doświadczenia natomiast na ich podstawie kieruje nasienie do określonych procedur. Dawca musi podpisać z bankiem odpowiednią umowę - klinika musi wziąć pełną uwagę na zdrowe przechowywanie nasienia. W naszym regionu praktyka oddawania spermy jest ciągle coraz kilku atrakcyjna, stąd pobrany materiał nie nie ulega zniszczeniu. Czerpać z banku teoretycznie że każdy. Choć na mocy polskiego prawa samotne pani nie mogą zastosować z pomocy banku spermy (dziecko musi bo na jego sile być jednocześnie ojca i matkę). Najczęściej klientami takich klinik są bezpłodne pary i ludzie będący nosicielami chorób genetycznych, których nie chcą wyrażać swoim potomkom.